İpek Halı Yıkama

İPEK HALI YIKAMA

Yıkama işleminde en çok zarar gören halı çeşidi İpek halılardır. Bu yüzden ipek halılar yıkanırken yıkama esnasında kullanılacak suyun yapısından deterjanın özelliğine kadar her şey özenle seçilmelidir. İpek gibi hassas yapıya sahip halılar kesinlikle kuru temizleme ya da buhar ile temizleme gibi usullerle temizlenmemelidir.

Çünkü bu işlemler halılarda kalan deterjan kalıntılarını tam olarak gideremediği için halılara yüksek oranda zarar vermektedir. Ve çoğu zaman bu zararın telafisi mümkün değildir. Yeditepe ipek halı yıkama firması bu konuda alanında uzman ve deneyimli ekibi ile ipek halılarınıza herhangi bir zarar vermeden özenli ve dikkatli bir şekilde yıkama işlemini gerçekleştirmek için hizmetinizdedir. Yeditepe halı yıkama ile halılarınız hem daha temiz yıkanacak hem de yıpranmayacak.

Yeditepe İpek Halı Yıkama

İpek halılar hassas bir yapıya sahiptirler ve bu da onların kolayca yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden ipek halılar yıkanma esnasında titizlik ve dikkat gerektirir. Halıların renklerinin birbirlerine karışmaması için ipek halılar tek tek yıkanmalıdır. Yeditepe halı yıkama esnasında deneyimli personelimiz önce halıların üzerindeki kaba kir ve tozları arındırma işlemini yaparlar.

Arındırma işleminden hemen sonra fırçalama işlemine geçilir. Fırçalama işlemi biter bitmez gelberi denen aletle seri bir şekilde durulama yapılır. Daha sonra halının cinsine ve özelliğine göre kullanılması gereken en uygun şampuan belirlenir. Yeditepe halı fabrikamızın ipek halılar için kullandığı şampuan tamamen doğal ve bitkisel özlü şampuanlardır. Halıların daha temiz ve daha parlak bir görünüme kavuşması için şampuanlı suyun içine bir de aktif klor atılır. Şampuanla köpükleme işlemi tamamlandıktan sonra hemen durulama işlemine geçilir.

Durulama işlemi de büyük bir özen ve dikkatle yapılır ve hemen ardından halıların sıkılma aşamasına geçilir. Halıların renklerinin birbirine karışmaması için sıkma işlemi tek tek yapılır. Halılar sıkma kazanından alınır ve kuruması için askıya asılır. İpek halı yıkama işlemi, son derece dikkatli ve titiz bir şekilde yapılır. Personelimiz bu konuda uzman olduğu için halılarınız hem daha temiz hem de herhangi bir problem olmadan özenli bir şekilde yıkanmaktadır.

Anahtarlar: İpek halı yıkama, İpek halı temizleme, Ucuz halı yıkama firmaları, Ucuz halı yıkama şirketleri, Halı temizleme, Halı yıkama firmaları, Ucuz halı yıkama

Call Now ButtonHemen Arayın!